2017/01/11

Komento (0)

Në “Tonight Ilva Tare”, anëtari themelues i Sfida për Shqipërinë, Gjergj Bojaxhi, tha se ndaj tij apo ndaj kompanisë ku ai punon nuk ka asnjë hetim nga prokuroria e Shqipërisë. Bojaxhi i konsideroi këto akuza si baltosje ndaj një alternative të re. Ndërkohë ish-kandidati për Bashkinë e Tiranës, përjashtoi mundësinë e koalicionit me parti që kanë deputetë në parlament si dhe i bëri thirrje qytetarëve të anëtarësohen tek Sfida për të ndryshuar klasën politike në vend. (Intervista e plotë)

2016/12/22

Komento (0)

Pak orë pasi ISIS deklaroi se ka në shënjestër të sulmeve disa seli diplomatike ruse nëpër botë përfshi Ambasadën në Tiranë, Ambasadori Aleksandër Karpushin ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Tonight Ilva Tare” që do të shfaqet sonte në orën 21.00 në Ora News. (Intervista e plotë)